Na początku biegałem, żeby mieć lepszą formę i samopoczucie. Później zrodził się plan: spełnić jedno z marzeń i przebiec maraton. Udało się – Poznań Maraton zaliczony. Złapałem bakcyla i zacząłem szukać. Fascycnacja Japonią sprowadziła mnie na trop Maratonu w Tokio. 35 tys. uczestników, tylko 5 tys. miejsc dla biegaczy z całego świata, zgłoszeń ok. 250 tys. Musisz mieć szczęście, żeby zostać wybrańcem losu. Zgłosiłem się do losowania, pierwszy raz nie wyszło, drugi raz – bingo!

Tokio Marathon, to jeden z World Marathon Majors – Święty Gral zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Pokonanie Królewskiego Dystansu to drobiazg w porównaniu do dostania się do jednego z 6 najbardziej prestiżowych maratonów świata. Edycja, w której wziąłem udział odbyła się 25 lutego 2018.

Limit czasowy: 7 godzin, start maratonu: 9:10, koniec: 16:10, liczba startujących: 35.500, liczba kibiców: ok. 1,8 mln (w tym trzech moich osobistych, choć chętnych było więcej), trasa maratonu: Tokyo Metropolitan Government Building — Iidabashi — Kanda — Nihombashi — Asakusa Kaminari-Mon — Ryogoku — Monzen-nakacho — Ginza — Takanawa — Hibiya –Tokyo Station/Gyoko-dori Ave.

Pobiegłem dla Akademii Życia

Byli zdrowi, szczęśliwi, pełni zapału i marzeń. Los zabrał im to wszystko w jednej chwili. Z dnia na dzień stracili sprawność i poruszają się na wózku. Mają niesprawne ręce i nogi, nie są w stanie samodzielnie zrobić sobie herbaty, skorzystać z łazienki, czy wyjść po zakupy. Zamknięci w domach doświadczają samotności, tracą przyjaciół, popadają w depresje, nie widzą sensu życia… Dla takich ludzi powstała Akademia Życia – specjalne mieszkania treningowe w Koninie, gdzie osoby po wypadkach przez kilka miesięcy uczą się żyć od nowaTutaj nabierają wiary, że mimo niepełnosprawności mogą wiele w życiu osiągnąć, uczą się samodzielności i przygotowują do podjęcia pracy. Akademia Życia jest projektem realizowanym przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ (KRS 0000 197 058), która od ponad 13 lat otwiera osobom niepełnosprawnym drzwi na świat. Więcej na www.podajdalej.org.pl  

Sponsorzy

Ambasadorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patroni medialni

Tokio Team

Śledź przygotowania do maratonu