Osoby po wypadkach tracą sprawność i sens życia. Czy to możliwe, aby po traumatycznych przeżyciach, wielu miesiącach spędzonych w szpitalu, z rękoma, które nie mają chwytu i z ciałem które niczego nie czuje, odzyskać niezależność? Możesz pomóc tym, którzy chcą się pozbierać po wypadku, odzyskać sens i nauczyć się żyć od nowa. Możesz sprawić, że ich życie nabierze kolorów. Wszystko w Twoich rękach!

Wypadek. Szpital. Załamanie. Wózek. Bezsilność.
Scenariusz 1. Miesiące, a potem lata spędzone w czterech ścianach w samotności. Skazani na pomoc innych, bez celu, bez marzeń.
Scenariusz 2. Intensywna praca nad sobą w Akademii Życia. Nauka życia z niepełnosprawnością, by samodzielnie zadbać o siebie. Planowanie przyszłości i świadomość, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą by żyć pełnią życia!

Na początku z każdym podopiecznym opracowujemy plan, aby wiedzieć dokąd, jak i w jakim czasie chce dojść i czego musi się nauczyć. Najpierw podstawy – samodzielne ubieranie, przesiadanie z łóżka na wózek i bezpieczna jazda na wózku. Potem nauka radzenia sobie w łazience i w kuchni. Picie z kubka, posługiwanie się widelcem w dłoniach, które nie mają chwytu, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport… Zajęcia te prowadzą trenerzy niezależnego życia – osoby, które same poruszają się na wózkach! Przez całą dobę zapewniamy opiekę asystentów. Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala uczestnikom układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. A jak już są pewni, co chcą robić zawodowo, to mocno biorą się do nauki. Tutaj każdy dzień ma znaczenie! Dowiedz się więcej o Akademii na stronie akademiazycia.org

Akademia Życia jest projektem realizowanym przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ (KRS 0000 197 058), która od ponad 13 lat otwiera osobom niepełnosprawnym drzwi na świat. Więcej na www.podajdalej.org.pl